среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 47
home Вести

Нема крај на лудилото на СДСМ во Шутка: Заев со неколку колички асфалт сака да ги придобие гласовите на ромите!(ФОТО)

Нема крај на лудилото на СДСМ во Шутка: Заев со неколку колички асфалт сака да ги придобие гласовите на ромите!(ФОТО)

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 2,  објави на својот Фејсбук профил фотографии за кои тврди дека докажуваат како неговиот против-кандидат за пратеник од СДСМ, Асан Ферат од изборна единца 2 пробува да го разубеди и придобие народот.

Тој вели дека за асфалтирање на улиците во Шуто Оризари веќе е доцна, бидеќи во последните три години ништо не се променило.

Тој напиша:

„Нема крај на лудилото на СДСМ во Шуто Оризари, денес нивниот кандидат за пратеник Асан Ферат со неколку колички асфалт сака да ги придобие граѓаните за улица која што требаше да биде целосно асфалтирана после локалните избори 2017. Доцна е сега ,МОЖЕВТЕ ама не сте направиле, народот не ве сака, ништо не направивте во последните 3 години во мојата општина зарем мислите со крпеници ќе го разубедите народот, жителите ве прочитаа, провидни сте. За пуста власт ги крпите улиците ама нема да ви помине, ВМРО ДПМНЕ заедно со народот на 15 јули ќе ви го зададе најголемиот пораз“, напиша Демир.

Коронавирус