понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 112
home Вести

Нема да се одржат седницата за пратенички прашања и брифинот со Џафери

Нема да се одржат седницата за пратенички прашања и брифинот со Џафери

Собраниската седница за поставување пратенички прашања и традиционалниот месечен брифинг со претседателот на Собранието Талат Џафери предвидени за утре, нема да се одржат.

Како што соопшти собраниската Прес-служба, утрешните активности во Собранието се откажани поради прогласената тридневна жалост во земјава по автобуската несреќа во Бугарија, во која загинаа 45 лица. мд/сп/

Најнови вести