сабота, 5. декември 2020. Вести денес: 78
home Вести

Неловски со обвинување кон Заев

Неловски со обвинување кон Заев

Драги Скопјани, љубители на спортот и мои вардарци. Ви текнува на позната СРЦ Кале, местото каде што Кометал Ѓорче Петров го згази Ференцварош во сезоната 2001/2002, го помните ли голот на Прибак против РК Металург во последната секунда или моментот кога ФК Вардар ја освоивме титула после скоро 10 години и дојдовме да прославиме со цела сала пред почне натпреварот.

Е таа сала советникот за спорт на Зоран Заев за багателни 600 евра месечно ја земал под свое до 2049 година!!!
Толку им вреди салата во која Скопјани имаат безброј незаборавени моменти !!!

Фејсбук статус на Владимир Неловски од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус