недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 74
home Вести

Нелоски: Повикувам да се донесат итни мерки против загадувањето на воздухот

Нелоски: Повикувам да се донесат итни мерки против загадувањето на воздухот

Моментално индексот на загадување во Аеродром покажува 220. Покрај пандемијата со Ковид 19 имаме и пандемија на енормно загаден воздух, порача Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ.

-Повикувам да се донесат итни мерки против загадувањето на воздухот, порача тој.

Коронавирус