вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 15
home Вести

Нелоски: Општина Аеродром шест месеци не ги ослободи родителите од плаќање надоместок за градинка за да набави метлачки машини

Нелоски: Општина Аеродром шест месеци не ги ослободи родителите од плаќање надоместок за градинка за да набави метлачки машини

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук прашува дали има образ оваа мафијашка банда?

-Општина Аеродром 6 месеци не ги ослободи родителите на 2000 дечиња од плаќање на надоместок за градинка (месечно по 1.590 денари), тоа се вкупно 19.080.000 денари. За со истите пари од родителите да набави метлачки машини во вредност од 29.451.903 денари.
Има ли образ оваа мафијашка банда??, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Општина Аеродром 6 месеци не ги ослободи родителите на 2000 дечиња од плаќање на надоместок за градинка (месечно по…

Posted by Владимир Нелоски on Thursday, September 24, 2020

Коронавирус