четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Нелоски: Не е Филипче виновен, продужниот кабел е!

Нелоски: Не е Филипче виновен, продужниот кабел е!

Членот на ВМРО-ДПМНЕ, Владимир Нелоски на Фејсбук испрати порака до актуелната власт апропо денешната одлука на Зоран Заев за неприфаќање на оставките на министерот и заменик министерот за здравство Венко Филипче и Илир Хасани.

Не е Филипче виновен, продужниот кабел е!  Уште еден доказ дека не сметаат за малоумни!!! П.С. За 12 дена ќе имаме можност сами да ги повикаме на одговорност, затоа драги пријатели памет во глава … напиша на Фејсбук Нелоски

Коронавирус