петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 157
home Вести

Нелоски: Градот нема никаква контрола во автобусите и граѓаните се оставени сами на себе

Нелоски: Градот нема никаква контрола во автобусите и граѓаните се оставени сами на себе

„На Скопје му се заканува катастрофа! Вчера имавме 277 новозаболени, што е над половина од цела држава. Градот нема никаква контрола во автобусите и граѓаните се оставени сами на себе. Време е градските власти да се свестат! Под итно да се воведат протоколи за автобусите!“, стои во Фејсбук статусот на Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус