вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 90
Во живо

Прес-конференција на Христијан Мицкоски

home Вести

Нелоски: Да не следеа вака како што не следат вообичаено и во мерките за помош на стопанството кои ги предлагаме, немаше до сега да имаме 160.000 невработени

Нелоски: Да не следеа вака како што не следат вообичаено и во мерките за помош на стопанството кои ги предлагаме, немаше до сега да имаме 160.000 невработени

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кој напиша дека да не следеа вака како што не следат вообичаено и во мерките за помош на стопанството кои ги предлагаме, немаше до сега да имаме 160.000 невработени кои што се резултат на катастрофалните политика на владата за справување со кризата.

-Да не следеа вака како што не следат вообичаено и во мерките за помош на стопанството кои ги предлагаме, немаше до сега да имаме 160.000 невработени кои што се резултат на катастрофалните политика на владата за справување со кризата.
Ако спортувањето на Водно и давањето на предлози за спас на економијата се грев, тогаш така ќе продолжиме, но тоа нема да го промени фактот дека власта тоне во пропаст а сака да ја повлече и целата земја со нив, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Да не следеа вака како што не следат вообичаено и во мерките за помош на стопанството кои ги предлагаме, немаше до сега…

Gepostet von Владимир Нелоски am Mittwoch, 8. April 2020

 

Коронавирус