сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 45
home Вести

Некаде сонце, некаде дожд: На овие места невремето веќе започна

Некаде сонце, некаде дожд: На овие места невремето веќе започна

Времето денеска е сончево со умерена облачност, додека попладнево во некои делови нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а на некои места невреме веќе започна.

Погледнете каква е моменталната состојба по градови:

Коронавирус