недела, 1. август 2021. Вести денес: 50
home Вести

Некаде пекол, некаде силно невреме- Температурите низ Македонија

Некаде пекол, некаде силно невреме- Температурите низ Македонија

Ова се температурите во 15 часот низ Македонија.

Земјата во жолта фаза, во Крива Паланка и град со големина на орев.

Коронавирус