вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 97
home Вести

Нека не ве лаже утринското сонце: Попладнево ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер

Нека не ве лаже утринското сонце: Попладнево ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер

Времето денеска во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења и услови за појава на град.

Максималната температура ќе се движи од 21 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Во Скопје, облачно со сончеви периоди. Попладне и до крајот на денот ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневната температура ќе достигне до 27 степени.

Утре ќе дува засилен северен ветер, кој ќе предизвика пад на дневната температура. Значително затоплување се очекува од средината на следната седмица. (МИА)

Коронавирус