сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Нека не ве лаже утринското сонце: Подгответе се за пресврт со времето

Нека не ве лаже утринското сонце: Подгответе се за пресврт со времето

Денеска времето ќе биде променливо облачно, на места со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено и засилен ветер од југоисточен правец.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 19 Целзиусови степени, Крива Паланка 16, Берово 14, Кавадарци 19, Маврово 12, Охрид 16, Битола 17, Дојран 20.

Времето слично до крај на неделата.

Најнови вести

Коронавирус