петок, 29. јули 2022. Вести денес: 126
home Вести

Нека не ве лаже сонцето: Облечете се убаво ако излегувате од дома, надвор е студено

Нека не ве лаже сонцето: Облечете се убаво ако излегувате од дома, надвор е студено

Времето во Република Македонија ќе биде претежно сончево и свежо со ниски утрински температури и со слаб до умерен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до девет, а  дневната од 18 до 25 степени.

Во Скопје, сончево со слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 22 степени

За време на викендов времето ќе биде стабилно, до понеделник со ниски утрински температури. Во понеделник попладне и во вторник ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и локална појава на грмежи.

Коронавирус