вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Неготинец кој дошол од Германија позитивен на коронавирусот

Неготинец кој дошол од Германија позитивен на коронавирусот

Неготинец кој дошол од Германија е позитивен на коронавирусот, за МИА утрово потврдија од Центар за јавно здравје Кавадарци. Се работи за лице на возраст од 34 години.

Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог, рече дека лицето немало симптоми и било на домашно лекување. Како што самото истакнало, немало остварени контакти во земјава. (МИА)

Коронавирус