сабота, 28. март 2020. Вести денес: 95
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Негативни се резултатите на коронавирус на пациентката која утрово се јави на Инфективна

Негативни се резултатите на коронавирус на пациентката која утрово се јави на Инфективна

Министерството за здравство информира дека негативни се резултатите на коронавирус кај пациентката која утрово се јавила со знаци на респираторна инфекција на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје.

Пациентката патувала во критичниот регион на Северна Италија и влегла на 26-ти февруари во земјава.

-Засега нема нов случај на заразен со корона вирус. Единствената пациентка којашто се лечи на инфективната клиника е во добра општа состојба. Продолжуваме редовно да ја информираме јавноста. Нема простор за паника. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат препораките на ресорното министерство, информираат од Министерството за здравство.