петок, 16. април 2021. Вести денес: 129
home Вести

Нефи Усеини и брат му во бегство, полицијата трага по нив

Нефи Усеини и брат му во бегство, полицијата трага по нив

Основниот суд во Охрид го прифатил предлогот на Обвинителството и им одредил притвор на бизнисменот и советник во Општина Охрид, Нефи Усеини и на неговиот брат за тепачката во Охрид.

На двајцата им е одреден осумдневен притвор, но засега се недостапни и полицијата трага по нив.

Најнови вести

Коронавирус