петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Вести

„НЕ за францускиот предлог“: Револтирани граѓани протестираат пред Влада

„НЕ за францускиот предлог“: Револтирани граѓани протестираат пред Влада

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата на Македонија.

-Со францускиот предлог, билатералните прашања ќе влезат во преговарачката рамка доколку земјава го започне преговорите со Европската Унија. Додека во Македонија расте незадоволството, Бугарија го прифати бидејќи речиси сите нивни барања се внесени во тој предлог, пишува Експрес.

Повеќе фотографии на Експрес

Коронавирус