сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Вести

Не тргнувајте кон Попова Шапка, патот е затворен

Забраната е воведена поради силниот северен ветер кој предизвикува снежни наноси на коловозот.  
Не тргнувајте кон Попова Шапка, патот е затворен

Од 11:40 часот воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец село Лисец – Попова Шапка, соопшти ЈП „Македонија пат“.

Забраната е воведена поради силниот северен ветер кој предизвикува снежни наноси на коловозот.

Коронавирус