петок, 3. декември 2021. Вести денес: 139
home Вести

Не се сите исти: Наместо со палење и кршење, прашања до граѓаните преку пароли (ФОТО)

Не се сите исти: Наместо со палење и кршење, прашања до граѓаните преку пароли (ФОТО)

Граѓаните овие денови се сведоци на вандализам од страна на лица блиски до СДСМ.

Имено повеќе билборди ширум државата на кои се наоѓа ликот на Зоран Заев и торбата „Луј Витон“ беа уништени само неколку дена по нивното поставување, а за сето тоа медиумите минатата недела открија дека станува збор за лица блиски до СДСМ и Зоран Заев.

Денеска во јавноста се појави и парола на која се прашуваат граѓаните „дали му веруваш на овој човек?“.

Коронавирус