четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Вести

Не се разочарувајте од ниските температури- искористете го викендот, следува целосен температурен пресврт

Не се разочарувајте од ниските температури- искористете го викендот, следува целосен температурен пресврт

До недела ќе преовладува стабилно време, а веќе од понеделник синоптичарите најавуваат локална нестабилност.

Во следните два дена утринските температури ќе бидат пониски, а дневните ќе бидат во пораст.

Утре ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од западен правец, а потоа од јужен правец што ќе предизвика дополнителен пораст на температурите.

Дневните температури во недела ќе достигнат до 30-тиот степен.

Коронавирус