понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Нe се погоди новиот асфалт на Бихаќка, цело езеро среде новиот булевар

Нe се погоди новиот асфалт на Бихаќка, цело езеро среде новиот булевар

Новиот асфалт на локацијата која повеќе од еден месец беше раскопана и каде се правеше огромна гужва, крстосницата меѓу ул. Јордан Мијалков со улицата Бихаќка, не се покажа уште на првио дожд

Како што можеа вчера да видат возачите кои сообраќаат во овој реон, пред семафорите е формирано мало езерце со вода и на секое поминување на возилата, се креваат високи бранови со вода кои ги прскаат другите возила, но досегаат и до тротоарите.

(Фото – Плусинфо)

 

Коронавирус