недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 14
home Вести

„Не постои друга држава во светот во која поддршка пронашле толку многу нарко-босови како Македонија предводена од Заев, Спасовски и СДСМ“

„Не постои друга држава во светот во која поддршка пронашле толку многу нарко-босови како Македонија предводена од Заев, Спасовски и СДСМ“

СДСМ упорно ги брани нарко-босовите на кои МВР на Оливер Спасовски им издавало нелегални пасоши. Денес, откако јавноста дозна дека и светски озлогласената италијанска нарко мафија Ндрангета пронашла закрила во МВР на Оливер Спасовски, од СДСМ продолжуваат со обидите да се исперат од криминалот и срамот во светски рамки, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Не постои друга држава во светот во која поддршка пронашле толку многу нарко-босови како Македонија предводена од Заев, Спасовски и СДСМ. Наместо досадните празни изговори, потребна е одговорност и оставки.

Коронавирус