петок, 9. декември 2022. Вести денес: 186
home Вести

Не’ очекува сончев ден

Не’ очекува сончев ден

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб југоисточен ветер. Претпладне по одделни котлини ќе има услови за појава на магла.

Температурата ќе се движи од пет до 11 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер. Температурата ќе достигне до пет степени.

Продолжува периодот на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. До недела во претпладневните часови ќе има температурна инверзија што по одделни котлини ќе ги зголеми условите за појава на магла или заматеност на атмосферата.

Најнови вести

Qatar 2022