сабота, 15. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

„Не може да имаме држава, се додека не се открие рекетот и криминалот кој се става под тепих“

„Не може да имаме држава, се додека не се открие рекетот и криминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие работи ги прикрива, вели Мицкоски вечерва на „Заспиј ако можеш“ во Алфа телевизија во врска со случајот Рекет кој вели дека се додека не се открие ние не може да имаме држава.

-Со ова обвинителство не може ништо да се направи затоа што имаме друго лице кое што е осудено и дава исказ каде завршиле рекетираните пари иникому ништо, Мицкоски вели дека никој не се ни обиде да разговара на таа тема,а излегува нелегално стекна материјал во разговорот учествуваат две лица адвокатот и едно лице кое од друга корупциска афера а никој не се интересира да провери каде завршиле парите од рекетот, истакна Мицкоски.

Мицкоски вели дека не може обвинителката да излегува и вели дека го знае тој материјал, затоа што произглегува од материјал којшто е земен од таму и таму,а прво прашање е како овој нелегално стекнат материјал дошол кај овој човек, како тој се стекнал со тој материјал никој не го прашал, затоа што незаконско снимање е кривично дело, а никој не ги викна соговорниците да ги праша.

Коронавирус