понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 63
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Не излегувајте од дома: Ова се моменталните температури во државата

Не излегувајте од дома: Ова се моменталните температури во државата

Времето денеска во Македонија е сончево и топло, а во моментов во Скопје моменталната температура е 31 степен.

До крајот на денот се очекува суво и многу топло време, а еве какво време има низ целата територија на Македонија.