вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 194
home Вести

НЕ ГО ЧЕПКАЈТЕ, СПИЕ: Градоначалникот си игра игрици на мобилен, министерот спие – скопјани се трујат! (ФОТО)

НЕ ГО ЧЕПКАЈТЕ, СПИЕ: Градоначалникот си игра игрици на мобилен, министерот спие – скопјани се трујат! (ФОТО)

Додека жителите на Скопје се гушат во смог и токсични материи во воздухот, а низ државата владее општа нехигиена и непочитување на законите за заштита на животната средина, заменик-министерот за животна средина спие на седница на која се дискутира токму за неговиот ресор, а градоначалникот на Скопје игра игрици на мобилниот телефон, пренесува Инфомакс.

Грижата за здравјето на граѓаните се чини е најдосадната тема за функционерите на СДСМ, па додека во Собранието се дискутираше за превземање на мерки за намалување на загаденоста во Скопје и Македонија, градоначалникот на главниот град „тепаше време“ со играње игрици на мобилниот телефон, а заменик-министерот за животна средина – заспа!

Во последните неколку месеци Скопје е позагадено од било кога претходно, а ја завзема и шампионската позиција за најзагаден град во Европа. Блиску во трката беше и Тетово.

Најнови вести

Локални избори 2021