среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 175
home Вести

НЕ Е ВЕЖБА: ЕБР спаси човечки животи на скопската обиколница (ФОТО)

НЕ Е ВЕЖБА: ЕБР спаси човечки животи на скопската обиколница (ФОТО)

Статусот на Трајче Мешков во групата „Ѕид на сообраќајниот срам“, опишува каква била ситуацијата вчера  при собраќајката на скопската обиколница.

Краток осврт на вчерашната сообраќајна незгода:

Локација, сам почеток на обиколница од страна на Тетово према Скопје (некаде кај Волково). Учесници 2 камиона од кои едниот се забива во задниот дел на другиот ….

Јас дојден прв, само неколку мига после сообраќајката, Шоферот и совозачот (дете од 10 години) приклештени од ударот не можат да мрднат (воланот беше буквално кај вратот на шоферот)

Поентата на постот е следнава :
САКАМ ДА ГИ ПОЗДРАВАМ СИТЕ ОНИЕ 100/150 ВОЗИЛА КОИ ПРОБАВ ДА ГИ ЗАПРАМ ДА МИ ПОМОГНАТ, А МЕ ПРЕЛЕТАА СО 140/150 …. НИКОЈ, БУЛВАЛНО НИКОЈ НЕ ЗАПРА 10 МИНУТИ ….., пишува Мешков.

Први на помош, Единица за брзо распоредување- ЕБР во полициско возило кое запрело од другата насока од автопатот.

-Секоја чест момци. СЕ НАДЕВАМ НА БРЗО ЗАКРЕПНУВАЊЕ НА ПОВРЕДЕНИТЕ…., додава Мешков.

Коронавирус