недела, 11. април 2021. Вести денес: 0
home Вести

Не биле таму за правда туку за сендвичи: Даскаловски го користи службеното возило да товари седнвичи за членовите на СДСМ

Не биле таму за правда туку за сендвичи: Даскаловски го користи службеното возило да товари седнвичи за членовите на СДСМ

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата имавме шанса да разговараме со високи функционери на СДСМ, но и со обични граѓани, а тие имаат еден заеднички именител не се задоволни од правдата во нашата држава.

Можеби најнезадоволен беше Марјан Даскаловски директор на кој што важи за еден од најблиските луѓе од доверба на Зоран Заев, претседател на општинската организација на СДСМ во Струмица, но и покрај неговата блискост со Зоран Заев тој не можеше да не се согласи со уредникот на Инфомакс за незадоволителното ниво на правда во Република Македонија. Тој не е задоволен од бегството на убиецот Нешковски ниту пак е среќен што неговата матична партија коалицира со Сашо Мијалков и Крсто Мукоски.

Сепак тоа не единственото скандалозно нешто на смиката. Даскаловски на митинг пристигна со службеното возило „Пасат“ нешто кое го потврди за веднаш потоа да демантира и да каже дека имал службено работа.Сепак на видеото одлично се гледа како во возилото се товарат сендвичи.

Видеото на следниот линк.

Коронавирус