петок, 9. јуни 2023. Вести денес: 26
home Вести

Наутро студено и до -10 степени, преку ден сончево

Наутро студено и до -10 степени, преку ден сончево

Утрото студено, преку денот сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност, ќе биде времето денес. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утринските температури ќе се движат од -10 до -2 степени, а максималните дневни ќе достигнат 11 степени.

Слично време со слаб до умерен јужен ветер е најавено и за утре. Утринските температури повторно ќе бидат под нулата.