сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 128
home Вести

Наташа Петровска: Надлежните органи досега не ме контактираа за случајот „Рекет“

Наташа Петровска: Надлежните органи досега не ме контактираа за случајот „Рекет“

Истражните органи досега не ме контактираа во врска со случајот „Рекет“, изјави денеска градоначалничката на Битола, Наташа Петровска одговарајќи на новинарско прашање дали е вклучена во истражните дејствија на надлежните органи за овој случај.

– Во овие околности не сакам да зборувам за постапка и процес што ги водат други органи. Кога ќе бидам запрашана од надлежни институции ќе дадам одговор, кусо изјави Петровска, додавајќи дека доколку тоа од неа биде побарано веднаш ќе се јави пред надлежните органи.

Коронавирус