недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 92
home Вести

Настан на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп, обраќање на Мицкоски и Пандов

Настан на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп, обраќање на Мицкоски и Пандов

Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ организира настан по повод Денот на победата над фашизмот на Могила на непобедените во Прилеп.

Од партијата најавуваат дека свое обраќање ќе имаат претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ „Гоце Делчев“.

Настанот е закажан во 12 часот.

ЕУРО 2020

Македонија