сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 73
home Вести

Наскоро ќе одмораме: Неработен ден за сите граѓани

Наскоро ќе одмораме: Неработен ден за сите граѓани

Идната работа недела ќе имаме неработен ден.

Рамазан Бајрам празникот кој се паѓа на 4 јуни 2019 година (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија. За ова информираше Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од муслиманска вероисповед им го честита ат Рамазан Бајрам.

Коронавирус