вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 68
home Вести

„Народот никогаш не греши“, порача поранешниот премиер

„Народот никогаш не греши“, порача поранешниот премиер

Поранешниот технички премиер на Македонија, Емил Димитриев на свјот Фејсбук профил ја честиташе победата на ВМРО-ДПМНЕ на локалните избори праќајќи интересна порака.

Народот никогаш не греши, напиша Димитриев на Фејсбук.

Коронавирус