понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 133
home Вести

Народот нема за леб и сол, а Владата купува бранцин, шкампи, лигњи и октоподи – обвинува ВМРО-ДПМНЕ

Народот нема за леб и сол, а Владата купува бранцин, шкампи, лигњи и октоподи – обвинува ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти кои, според нив, го одбележаа денот:

  1. Народот нема за леб и сол, а владата купува бранцин, шкампи, лигњи и октоподи.
  2. Филипче молчи и не кажува зошто не се санкционирани двете фирми кои ја откажале испораката на респиратори, дали затоа што се договорени со него!?
  3. Владата добила наредба да глуми нормализација, не тестира за да ги исполнува политичките игри на Заев
  4. Трипуновски извојува победа. Земјоделците добија субвенција од 3 денари за килограм предадена зелка.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија