среда, 31. мај 2023. Вести денес: 6
home Вести

Народот нема за леб, а директорот на ЗОО Скопје со очила од 1400 долари држи говор пред Шилегов

Народот нема за леб, а директорот на ЗОО Скопје со очила од 1400 долари држи говор пред Шилегов

Ѓорѓи Галетановски кој од СДСМ беше поставен за доректор на скопската зоолошка градина, за разлика од голем број на граѓани, не ја почувствувал кризата со коронавирусот.

Додека народот осиромаши, остана без работа или средства за егзистениција, Галетановски денес се пофали со очила кои чинат над 1400 долари. Тоа е околу 76.000 денари!

Галетановски денес држеше прес конференција во присуство на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, со кој подоцна прошетаа низ Скопската зоолошка градина.