четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 163
home Вести

Нападната екипата на Економски Лидер пред вилата на Шилегов во Маврово: Ексклузивните видео снимки во вестите на Алфа

Нападната екипата на Економски Лидер пред вилата на Шилегов во Маврово: Ексклузивните видео снимки во вестите на Алфа

 

Екипата на Економски Лидер денеска е нападната во Маврово откако била спречена да го снима државното земјиште на кое скопскиот градоначалник Петре Шилегов гради луксузна вила.

На екипата обезбедувањето им забранило да снимаат со камерата со образложение дека тоа било приватен имот иако се работи за државно земјиште.

По физичкото кошкање снимката денеска ќе биде објавена во вестите 17:30 часот на телевизија Алфа.

Во видеото објавено на фан пејџот на Економски Лидер се наведува и дека Јавното обвинителство треба да преземе мерки против заканите од страна на Петре Шилегов кон новинари, погледнете.

Коронавирус