четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 181
home Вести

Наместо градски татко на сите, Шилегов е мал диктаторски шовинист: За него народот е ѓубре кое тој го чистел! (ФОТО)

Наместо градски татко на сите, Шилегов е мал диктаторски шовинист: За него народот е ѓубре кое тој го чистел! (ФОТО)

Петре Шилегов, градоначалникот од Град Скопје, со двосмислен статус ги разлути граѓаните.

Имено, сакајќи да се потсмева со синоќешниот народен митин, а итовремено да биде саркастичен или да се пофали дека било што сработел, тој го објави овој статус:

Партиските членови напишаа неколку охрабрувачки коментари за Шилегов, но тој го навлече на себе гневот од граѓаните кои му испратија јасни пораки:

-Петре, не ти замеруваме за двосмислениот коментар. Пијан дрво си како секогаш.

-Нели ти се чини Петре дека ова е претерано?

-Е добро, а што друго ви е работа?

-Абе остај ѓубрето, оди искречи ги зградите што ги фарбаа Шаренине….

 

Граѓани од Скопје дури и муи порачаа дека се срамат од него, а остро го критикуваа овој негов статус.

-Модерен татко на градот…ДНО. Се срамам.

-Се пофаливте за ѓубрето! Но дали нешто друго е исчистено? Не мрднавте од мртва точка. Срамота! Со што се фалите? Разочаравте!

-Само во Македонија може ѓубрето да чисти ѓубре.

 

 

Градоначалникот Шилегов испрати јасна порака иако сакаше да биде интересен и двосмислен. Тој порача дека народот кој вчера беше на масовниот протест, за него е ѓубре.

60.000 македонски граѓани, за Шилегов од СДСМ се ѓубре кое тој го чисти.

Коронавирус