четврток, 23. март 2023. Вести денес: 146
home Вести

Намалена видливоста поради магла на Стража и Ѓавато

Намалена видливоста поради магла на Стража и Ѓавато

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, а поради појава на магла видливоста е намалена до 100 метри на планинскиот премин Стража и на 30 до 40 метри на планинскиот премин Ѓавато, информира ЈП Македонија пат.

Снег врне во Тетово, Попова Шапка, Гостивар, Стража, Маврово, Прилеп, Охрид, Струга, Ресен, Крушево, Кичево, Македонски Брод, Буково, Ѓавато, Плетвар, Пресека и Железнец.

Од ЈП Македонијапат посочуваат дека е можна појава на поситни одрони на одредени патни правци кои поминуват низ клисурите и усеците.

loading...

Најнови вести