среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 115
home Вести

Намалена видливост поради магла на Стража, дожд и снег во Крушево

Намалена видливост поради магла на Стража, дожд и снег во Крушево

На планинскиот превој Стража попладнево поради магла е намалена видливоста до 100 метри, а врнежи од дожд и снег има во Крушево.

На останатите патишта низ државата, како што информира Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот се одвива по влажни коловози.

Најнови вести

Коронавирус