сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Вести

Намалена видливост поради магла на патот Лисец- Попова Шапка

Намалена видливост поради магла на патот Лисец- Попова Шапка

Поради магла на патниот правец село Лисец- Попова Шапка видливоста е намалена од 50 до 60 метри. Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

АМСМ препорачува внимателно возење, особено во клисурите и засеците каде што е можна појава на одрони.

Апелира и на прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.