среда, 5. август 2020. Вести денес: 110
home Вести

Намалена видливост поради магла на неколку патни правци

Намалена видливост поради магла на неколку патни правци

Поради магла попладнево намалена видливост има на неколку патни правци.

Според информациите од Авто мото сојузот на Македонија, на патниот правец Тетово- Попова Шапка видливоста е намалена од 10 до 20 метри, на Стража од 50 до 80 метри, а на Ѓавато, Плетвар и Пресека до 100 метри.

На останатите патишта низ државата сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози.

Коронавирус