вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Вести

Намалена видливост поради магла на некои патни правци и превојот Ѓавато

Намалена видливост поради магла на некои патни правци и превојот Ѓавато

Поради појава на магла намалена видливост од 50 до 100 метри има на патните правци Крива Паланка – граничен премин Деве Баир, Велес – Катланово и на планинскиот превој Ѓавато, а до 50 метри на патниот правец Свети Николе – Куманово, соопшти ЈП Македонијапат.

Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно по претежно влажни коловози.

Од ЈП Македонијапат апелираат на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Коронавирус