четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 136
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Вести

Намалена видливост до 100 метри кај Тетово и Плетвар

Намалена видливост до 100 метри кај Тетово и Плетвар

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози.

Снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка, Стража, Маврово, Крушево, Буково и Ѓавато.

Намалена видливост до 100 м. поради магла има од Тетово до с.Гајре и на планинскиот превој Плетвар.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Коронавирус