вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 106
home Вести

Намалена казната за возачот кој ја прегази студентката Фросина кај Универзална

Намалена казната за возачот кој ја прегази студентката Фросина кај Универзална

Апелациониот суд ја намали казната на 3 години затвор за 29-годишниот Љубиша Видојковиќ, кој во април 2015 година, на пешачки премин кај Универзална сала ја прегази студентката Фросица Цековска, пренесува Телма.

Првично, Кривичен суд го осуди на 6 и пол години затвор, но Апелација го врати процесот и ја поништи пресудата.

На второто судење Видојковиќ беше осуден на 4 години затвор, а денеска Апелација која жалбата ја разгледувала на јавен претрес, му ја намали затворската казна дополнително на 3 години.

Коронавирус