четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 127
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Вести

Намалена казната на човекот кој го прегази малиот Алмир од Куманово, наместо шест – 4 години затвор

Намалена казната на човекот кој го прегази малиот Алмир од Куманово, наместо шест – 4 години затвор

Апелациониот суд официјално потврди за „Порталб.мк“ дека ја смениле првостепената одлука за случајот „Алмир Алиу“, со која на Бобан Илиќ, кој со автомобил усмрти 4-годишно дете од Куманово.

Затворската казна е намалена од 6 години на 4 години, а таткото на Алмир е осуден на 6 месеци, додека другите двајца членови на семејството со по 9 месеци затвор, пишува „Порталб.мк“.

Коронавирус