недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 45
Во живо

Изјава на Христијан Мицкоски по посетата на Свети Николе

home Вести

Најуникатното место за гласање во Македонија: Гласаат во дворот на соседот (ВИДЕО)

Најуникатното место за гласање во Македонија: Гласаат во дворот на соседот (ВИДЕО)

Селото Кожле е уникатен пример на денешното гласање каде има избирачко место сместено во двор на локален жител, пренесе Канал5.

На местото гласаат 20 граѓани кај својот сосед.

Има Комисија која се грижи за редот на гласањето на 2391.

Прилогот на Канал 5, погледнете го во продолжение:

Коронавирус