четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 105
home Вести

Најстудено во четврток- температура под нулата

Најстудено во четврток- температура под нулата

Утре и во наредните денови ќе преовладува сончево време со малку постудени утра, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), најстудено ќе биде во четврток со утринска температура од минус еден степен до девет Целсиусови степени.

Дневните температури ќе се движат од 18 до 26 Целсиусови степени.

Најнови вести

Коронавирус