недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Најопеано девојче е македонското: Нашата прекрасна песна ечи во Хрватска (ВИДЕО)

Најопеано девојче е македонското: Нашата прекрасна песна ечи во Хрватска (ВИДЕО)

Каде и да се изведе прекрасната македонска песна „Македонско девојче“, тоа звучи прекрасно.

Едно од последните е претставување на Македонскиот фолклор на „Бана Јелачича“ во Загреб, каде, погодувате, најмногу овации имаше за изведбата на „Македонско девојче“.

„Ах МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ каде и да си ти си девојче од МАКЕДОНИЈА, најубавото најопеаното“, стои во еден од коментарите под видеото…

Коронавирус