петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 26
home Вести

Најнови детали: По два часа разговор, пауза за лидерите Заев и Мицкоски

Најнови детали: По два часа разговор, пауза за лидерите Заев и Мицкоски

Нема напредок во преговорите помеѓу лидерите Зоран Заев и Христијан Мицкоски и нивните тимови, на лидерската средба која вечерва се одржува во Собранието на Македонија.

Како што дознава Курир, претставниците на власта во вечерашните разговори со нивните ставови ги враќаат преговорите на почетни позиции, со што очигледно е дека преговарачкиот тим на чело со Зоран Заев не сака договор.

Во моментов преговарачките тимови користат пауза.

Коронавирус