понеделник, 30. март 2020. Вести денес: 62
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

НАЈНОВА ВЕСТ: Бројот на загинати се искачи на 10 лица

НАЈНОВА ВЕСТ: Бројот на загинати се искачи на 10 лица

10 патници загинаа во автобуската несреќа на излез од Скопје кон Тетово, според првичните неофицијални информации од екипите на терен, кои ги извлекуваа настраданите. Само во болницата „8 Септември“ досега се пренесени 35 повредени, објави Сител.